ویژگی های تخصصی شرکت اس پی یار در تعمیر یخچال و تعمیر لباسشویی و لوازم خانگی

ویژگی های تخصصی شرکت اس پی یار در تعمیر یخچال و تعمیر لباسشویی و لوازم خانگی

ویژگی های تخصصی شرکت اس پی یار در تعمیر یخچال و تعمیر لباسشویی و لوازم خانگی

خدمات تعمیر اس پی یار چه ویژگی‌هایی داره که من کارهام را بهش بسپارم؟
 

مهمترین ویژگی ما در اس پی یار  ارائه خدمات نصب، سرویس و تعمیر تمامی برندهای ماشین لباسشویی است. تضمین کیفیت خدمات بدین معنی که اگر ماشین لباسشویی تعمیر شده شما بدون دلیل تا 24 ساعت از زمان تعمیر خراب شود، تعمیرکار ما موظف به مراجعه به محل شما و اصلاح مجدد دستگاه بدون دریافت هزینه می‌باشد. ما بهترین تعمیرکاران لباسشویی را به منزل شما ارسال می‌کنیم، چراکه ما قبلا این اشخاص را مورد ارزیابی فنی قرار داده‌ایم. هزینه تعمیر لباسشویی ما بسیار مناسب و منصفانه می‌باشد، چراکه ما برای هر درخواست مشتری به‌طور همزمان سه متخصص حرفه‌ای تعمیرات ماشین لباسشویی را به شما معرفی می‌کنیم. این متخصصین با شما تماس گرفته و شرایط و قیمت‌شان خدماتشان را اعلائم می‌کنند؛ شما مختارید به تشخیص خودتان هرکدام که به شرایط شما نزدیک‌تر است را انتخاب کنید. در مجموعه ما همه متخصصین لباسشویی می‌دانند که برای هر درخواست سه تکنسین به‌طور همزمان درحال مذاکره با مشتری هستند، لذا اطمینان دارند که قیمت‌های غیر متعارف آنها پذیرفته نخواهد شد.

تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران
 

در ارتباط با تعمیر لباسشویی چه چیزی مهم است بدانیم؟
 

بی شک لباسشویی پرکاربردترین و پرکارترین وسیله موجود در هر خانه‌ای است و تقریبا می‌شود گفت که خانه‌ی بدون ماشین لباسشویی وجود ندارد از طرفی بعلت کاربرد زیاد این وسیله، امکان خراب شدن آن نیز زیاد است. تعمیر لباسشویی یک کار کاملا تخصصی است و امکان ندارد کسی بدون آموزش بتواند این وسیله را تعمیر یا سرویس کند. مهمترین نکته‌ای که در ارتباط با تعمیر ماشین لباسشویی باید بدانید، بحث مراقبت و نگهداری به موقع از آن است و هر زمان مشکلی در لباسشویی منزلتان مشاهده کردید باید بلافاصله موضوع را با یک سرویس کار مطمئن در میان بگذارید. ما در ادامه برخی از علائم نشان دهنده وجود عیب و مشکل در لباسشویی را گردآوری کرده‌ایم. با مطالعه این علائم متوجه خواهید شد که برخی از علائم نیز وجود دارند که نباید به آنها توجه کرد؛ برخی از علائم هم هستند که تا عیب‌یابی لباسشویی به‌طور کامل انجام نشود، امکان اظهارنظر درباره مشکل وجود ندارد.

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی چند است؟
هزینه تعمیر لباسشویی صرفا به یک یا دو عامل بستگی ندارد، اما مهمترین هزینه‌هایی که در ارتباط با لباسشویی رخ می‌دهد مربوط به برد لباسشویی است. برخی قطعات هم نیازمند انجام یک سری خدمات در کارگاه می‌باشند و امکان تعمیر آنها در منزل وجود ندارد. مثلا اگر شافت لباسشویی بشکند، برای جایگزینی شافت شکسته با شافت جدید باید از دستگاه‌های مخصوص تراشکاری برای خارج کردن و جا انداختن شافت استفاده نمود. باتوجه به بعد مسافت و تعداد دفعاتی که سرویس‌کار لباسشویی به منزل شما مراجعه می‌کند هزینه‌های ایاب و ذهاب هم عامل تعیین کنند در هزینه تمام شده می‌باشد.

 

مهمترین نشانه‌های خرابی ماشین لباسشویی کدامند؟
 

لباسشویی از جمله وسایلی است که با مشاهده کوچکترین مشکل باید برای تعمیر و یا سرویس آن اقدام نمود. به‌طورکل مشکلات لباسشویی بدو دسته تقسیم می‌شوند؛ دسته اول قطعاتی هستند که باید با سرویس و تمیزکاری تعمیر شوند؛ دسته دوم مشکلات لباسشویی برمی‌گردد به قطعاتی است که خراب شده و باید تعویض شوند. یک سری از قطعات هم وجود دارند که هر تعمیرکار لباسشویی از عهده تعمیر آنها برنمی‌آید؛ مانند تعمیر برد لباسشویی که فقط تعداد تعمیرکارن معدودی از عهده تعمیر آن برمی‌آیند. برخی از مهمترین اشکالات ماشین لباسشویی که بیشتر از بقیه موارد مشاهده شده و توسط متخصصین ما گزارش شده‌اند عبارتند از:

وجود اتصالی برق در بدنه لباسشویی
صدادادن لباسشویی.
ایجاد لرزش در لباسشویی.
خشک نشدن کامل لباس‌ها.
مشاهده نشتی آب از کف لباسشویی.
عدم آب گیری به موقع لباسشویی و همینطور عدم تخلیه آب سریع
در ادامه این محتوا و در بخش سئوالات متداول نکات بیشتری در مورد علائم خرابی ماشین لباسشویی ارائه شده است.

 

تعمیر یخچال یک کار تخصصی است!
 

اس پی یار در زمینه تعمیر یخچال بصورت تخصصی خدمات ارائه می‌نماید. اگر یخچالتان خراب شده و به مشکل خورده شما نیاز به یک متخصص دارید تا مشکلتان را مرتفع سازید.

تعمیر یخچال یک کار تخصصی می‌باشد و اگر توسط متخصص انجام نشود ممکن است خسارات و هزینه‌های دستگاه شما افزایش یابد.

بنابراین بهتر است از یک متخصص مشاوره بگیرید تا شما را راهنمایی کند و در صورت نیاز دستگاه شما را تعمیر کند.

ساختار یخچال
یخچال یکی از مهمترین وسایل خانگی است که به طور معمول در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواد غذایی و نوشیدنی‌های شما را در طول تمام روز نگهداری می‌کند.

بخش‌های مختلف زیادی در یخچال وجود دارند که هر کدام وظایف مختلفی دارند. شناختن دقیق آن‌ها به شما کمک خواهد کرد تا یخچال خود را به خوبی نگهداری کنید، طول عمر آن را افزایش دهید و هزینه‌های تعمیر یخچال خود را کاهش دهید.

بخش‌ها و اجزای تشکیل دهنده یخچال را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد:

اجزای چرخه یا سیکل تبرید
اجزای الکتریکی
اجزای خارجی یا بدنه
ما در این مقاله قصد داریم تمام این بخش‌ها، وظایف آن‌ها و علائم خرابی آن‌ها را مورد بحث قرار دهیم.

اجزای سیکل تبرید یخچال، وظایف، عیب‌یابی و تعمیر آن‌ها
 

سیکل تبرید چیست؟
 

تبرید به معنای گرفتن گرما از یک محفظه که میخواهیم آن را سرد کنیم و انتقال آن به خارج از محفظه است. در واقع به تولید سرما از از طریق انتقال گرما، تبرید گفته می‌شود.

سیکل تبرید در یخچال‌های خانگی باعث سرماسازی و ایجاد انجماد می‌شود.

سیکل تبرید یخچال

اجزای سیکل تبرید عبارتند از:

مبرد
کمپرسور
کندانسور
فیلتر درایر
لوله مویین
اواپراتور
در ادامه به توضیح این اجزا میپردازیم.

.

 

کمپرسور(موتور)
 

کمپرسور اصلی‌ترین بخش یخچال است، در واقع قلب یخچال کمپرسور است و کار خنک کردن را انجام می‌دهد و بیشتر مصرف برق را دارد.

کمپرسور پشت یخچال قرار دارد و توسط یک موتور الکتریکی کار می‌کند، بدون کمپرسور عملا یخچال شما مانند یک کمد است!

در چرخه تبرید یخچال مهمترین وظیفه برعهده کمپرسور است، بطوری که عمل مکش گاز مبرد را به درون خود و انتقال آن به کندانسور و اواپراتور را انجام می‌دهد، این چرخه پیوسته انجام می‌شود تا عملیات خنک‌سازی یخچال به درستی صورت پذیرد.

در یخچال‌های خانگی کمپرسور تناوبی(رفتی و برگشتی) استفاده می‌شود که دارای سیلندر و پیستون هستند. با اتصال برق موتور الکتریکی، کمپرسور شروع به کار می‌کند و با حرکت پیستون در داخل سیلندر گاز موجود در آن متراکم شده و از طریق لوله‌های دهش وارد مدار سیکل تبرید می‌شود.

کمپرسورهای مورد استفاده در یخچال‌های خانگی:

کمپرسور تناوبی(رفتی و برگشتی): این کمپرسورها تک سرعته می‌باشند و بصورت خاموش با روشن بودن کار می‌کنند و این خاموش یا روشن بودن را ترموستات با توجه به بار وارده به یخچال تعیین می‌کند. این موتورها در زمستان و تابستان با یک سرعت و قدرت کار می‌کنند.

کمپرسور خطی یا اینورتر: این کمپرسورها تک سرعته نیستند و با توجه به بار وارده به یخچال سرعت آن‌ها تنظیم می‌شود، اگر بار وارده به یخچال زیاد باشد این موتور‌ها با حداکثر توان خود کار می‌کنند و اگر بار وارده کم باشد با سرعت مورد نیاز کار می‌کنند. برای مثال در زمستان که دما کمتر است موتور با قدرت کمتری کار می‌کند و حتی در شب‌های تابستان که دمای هوا پایین است موتور با سرعت و قدرت کمتری کار می‌کند. این موتور‌ها نسبت موتور‌های تناوبی کم مصرف‌تر هستند.

 

نشانه های خرابی ماشین لباسشویی
 

تعویض ماشین لباسشویی بهتر است یا تعمیر آن؟
در شرایط فعلی کشورمان قیمت‌ خرید یک دستگاه لباسشویی به قدری زیاد شده است که خرید ضعیف‌ترین دستگاه برای خیلی از افراد جامعه بسیار مشکل است، لذا گزینه تعمیر و راه‌اندازی ماشین لباسشویی هموار باید بعنوان گزینه روی میز شما باشد؛ خصوصا برای لباسشویی‌های که دارای برند معتبری هستند و با تعویض یک یا دوقطعه می‌توان مجددا آنها را سرویس یا تعمیر کرد. همیشه به یک عامل بیشتر از سایر عوامل باید توجه شود و آن عمر مفید دستگاه است. اگر لباسشویی شما بیش از عمر مفید خود کار کرده باشد و دچار لرزش‌های شدید و برق گرفتگی بدنه و نشتی از کف شده است، در چنین شرایطی تعمیر لباسشویی ممکن است به‌صرفه نبوده و در ادامه هزینه‌های اضافه‌ای را به شما تحمیل کند، لذا هر زمان خواستید بین خرید و تعمیر دستگاه یکی را انتخاب کنید به دو عامل عمر مفید و میزان استفاده شما از لباسشویی نگاه کنید و تصمیم درست و به‌صرفه را انتخاب کنید.

 

عیب یابی لباسشویی در تهران
 

برندهای لباسشویی که در اس پی یار  سرویس و تعمیر می‌شوند
تقریبا همه برندهای لباسشویی توسط تعمیرکاران ما عیب‌یابی، سرویس و تعمیر می‌شوند. اگر ماشین لباسشویی شما جزء برندهای زیر نمی‌باشند کافی است پیامی را برای اس پی یار  ارسال کنید تا ظرف چند دقیقه با شما تماس گرفته و راهنمایی لازم به شما داده شود، ممکن است در سری سرویس‌های جدید انجام شده نام برند لباسشویی شما هم به خدمات ما اضافه شده باشد.

لباسشویی ارج
لباسشویی مجیک
لباسشویی کندی
لباسشویی ایندزیت
لباسشویی اسنوا
لباسشویی ال جی
لباسشویی پاکشوما
لباسشویی پاناسونیک
لباسشویی سامسونگ
ماشین لباسشویی حایر
ماشین لباسشویی دوو
ماشین لباسشویی میدیا
لباسشویی جنرال الکتریک
لباسشویی وستینگ هاوس
 

سئوالات متداول
 

چه کار کنیم ماشین لباسشویی کمتر خراب شود؟

 

سه نکته وجود دارد که اگر انجام بدید می‌توانید مطمئن شوید که لباسشویی‌تان نیاز به تعمیرات کمتر و عمر مفید بیشتری داشته باشد.

اول: حجم لباس‌ها را باید به اندازه ظرفیت تعریف شده برای لباسشویی تنظیم کنید و بیش از ظرفیت ماشین در آن لباس قرار ندهید.

دوم: از فیلتر سختی‌گیری برای لباسشویی استفاده کنید تا جرم کمتری در قطعات دستگاه بنشیند.

سوم: از یک شوینده معتبر استفاده کنید. به‌کاربردن شوینده از برندهای مختلف مشخص شده که باعث افزایش جرم‌گیری در ماشین لباسشویی می‌شود.

با رعایت سه نکته فوق می‌توانید اطمینان حاصل کنید که برای مدت طولانی دستگاه لباسشویی شما نیازی به تعمیرات نداشته باشد.

 

لباسشویی ما وقتی کار می‌کند صدا می‌دهد درحالیکه مشکلی در کار آن وجود ندارد، علت چیست؟

 

احتمالا شیئ کوچکی مانند سوزن یا سنجاق سر همراه لباس‌ها بوده و در دیگ جا مانده است. درون دیگ نگاهی بیندازید احتمالا آنرا مشاهده خواهید کرد؛ در غیر اینصورت بی‌تفاوت نباشید چراکه علت وجود صدا در لباسشویی شما می‌تواند نشانه وجود مشکل اساسی در ماشین باشد. بی‌توجهی به چنین مشکلی و عدم اقدام به موقع برای مرتفع کردن آن، می‌تواند هزینه‌های گزاف تعمیر و یا تعویض قطعات لباسشویی را در ادامه برای شما بهمراه داشته باشد.

 

در زمان جابجایی اثاث منزل آیا تمهیدات خاصی برای لباسشویی باید انجام بدهیم؟

 

کوچکترین جابجایی لباسشویی ممکن است همراه با کچ شدن محور اصلی دیگ شود، لذا در زمان اسباب کشی باید دیگ ماشین لباسشویی به‌طور ثابت در محل خود قرار گیرد. بسیاری از دستگاه‌ها پیچ‌های مخصوصی بدین منظور همراه دستگاه تعبیه کرده‌اند حتما در زمان جابجایی پیچ مذکور را در محل خود قرار داده و از ثابت شدن دیگ لباسشویی اطمینان حاصل کنید.

 

کار فیلتر ماشین لباسشویی چیست؟

 

معمولا فیلتر در پایین ماشین لباسشویی قرار دارد و کار آن جمع‌آوری اشیاء و وسایل اضافه به‌جا مانده در لباس‌ها یا روی آنهاست. مانند: سوزن، سنجاق، دکمه، سکه، نخ، و مواردی از این دست. باید بدانید که فیلتر لباسشویی هرچند وقت یکبار باید باز شده و آشغال‌های آن گرفته شوند. کنترل مرتب فیلتر کمک زیادی به کاهش احتمال تعمیرات لباسشویی می‌کند.

 

اگر نشتی لباسشویی از محل واشر درب دیگ باشد می‌توانیم خودمان آنرا تهیه و تعویض کنیم؟

 

بله امکان تهیه و تعویض واشر درب دیگ ماشین لباسشویی توسط خودتان هم وجود دارد اما این کار حوصله زیادی می‌خواهد و ممکن است وقت خیلی زیادی از شما بگیرد و چه بسا ناامید شده و از انجام این کار منصرف شوید در اینصورت علاوه بر وقتتان، هزینه اضافه‌ای هم بابت تعمیر باید بپردازید.

 

 

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

;